hot stuff


Instalacja Agaty Kus na okładce singla zespołu PLASTC!


Dla zakochanych - tych, co nie boją się "udusić z miłości" proponujemy zawsze modny retro gadżet - pocztówka dźwiękowa z naszym walentynkowym singlem "Tak Cię Kocham" . 

Radiowa premiera singla TAK CIĘ KOCHAM 04.02.2013

To zapowiedź trzeciego albumu Plastic, który ukaże sie już niebawem, tuż przed 10. rocznicą pojawienia się pierwszego plastickowego singla „Plastic Sound” na Klubowym Graniu I (2003).

Specjalnie na Walentynki mamy dla was 3 minuty rockabilly o kochaniu, o miłości, z przymrużeniem oka rozprawiającego się z komercyjnym charakterem tego święta. Mamy nadzieję, że poruszy wasze serca i nogi ☺
Do tego okładka projektu Agaty Kus podkreślająca niedojrzały i utopijny charakter miłości: ironicznie przeżute uczucie i banalny symbol serca - kolejna guma, kolejna miłość... Temat wałkowany wiecznie i od nowa, przegadany i przeżuty, ale wciąż atrakcyjny, wciąż popularny jak jeden z symboli popkultury - guma do żucia. Instalacja będzie do obejrzenia na wystawie RYBA PIŁA w Galerii Zderzak w Krakowie, już od 21 lutego! Zapraszamy!


Teledysk Tak cię kocham:Kup Tak Cię kocham w Muzodajni!

Głosuj na PLASTIC na Liście Przebojów Trójki!
Kochani ♥ W tym tygodniu znowu potrzebujemy Waszych głosów!
Głosujcie na “Tak Cię Kocham” w propozycjach do Listy Przebojów Trójki.
Dozgonna miłość w zamian nadal akualna ♥


Plastic, "Tak Cię Kocham" 

Pamiętam, jak wraz z debiutem Pipettes pojawiały się głosy, że to będzie początek nowej ery retromanii i wszystko skręci teraz w girls bandy. I co? I nic, wszyscy zapomnieli o tym epizodzie w pitchforkowych modach, a informacja o istnieniu drugiego albumu dziewczyn od "Pull Shapes" może budzić szok. Pewnie w tym tekście wlewam swoje marzenia na temat revival girls bandów w nadzieje całego wszechświata, ale naprawdę byłoby niezwykle czadowo usłyszeć więcej podobnych wybryków. Potem przyszedł chillwave i nie wypadało mieć tak bezpośrednich inspiracji.

Plastic z okazji swojego dziesięciolecia istnienia nagle postanowił uderzyć w zupełnie takie same inspiracje, co Pipettes. "Tak Cię Kocham" to totalnie energiczna lekka petarda, która przenosi do trochę innych retro czasów. Wszystko jest już zupełnie nie electro, ale nadal całkowicie popowe. Plastic wygrywa na luzie w kategorii najfajniejszego love songu tego sezonu!
–Ryszard Gawroński, luty 2013 PORCYS Niezależny Serwis Muzyczny
KUKU KUKU BOOK

Unikatowa książka o grupie kuku kuku, z reprodukcjami prac artystek. 
Książka w całości zaprojektowana przez Agatę Kus, wyprodukowana ręcznie składana, szyta, ozdabiana, złocona.
Istnieje tylko w 3 egzemplarzach !
Wszystkie trzy egzemplarze są udostępnione do oglądania w miejsach:

Czytelnia Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie
ul. Lipowa 4, Kraków

Galeria Zderzak
ul. Floriańska 3, Kraków

Pracownia Książki i typografii ASP Kraków
ul. Smoleńsk 9, Kraków


Książka zawiera krótki tekst Magdaleny Zięby. Powstała przy współpracy Pracowni Książki i Typografii Wydziału Grafiki ASP w Krakowie.

Wersja cyfrowa:

Fotografie wydrukowanej Kuku kuku book:

Kuku kuku HANDMADE in MOCAK BOOKSTORE

Zapraszamy do nowo powstałej księgarni MOCAK Bookstore, mieszczącej się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.
Do sprzedaży udostępniamy unikatowe przedmioty stworzone przez znanych artystów specjalnie na zamówienie MOCAK Bookstore. Nabyć można także gadżety sygnowane logo Muzeum.

Kuku kuku dla mocak bookstore!
poduszka- cycuszka autorstwa Katarzyny Kukuły
kolczyki liski autorstwa Agaty kus


kuku kuku kukuła exclusive collection for mocak- breast- shaped pillow 


kuku kuku kus exclusive collection for mocak- fox- shaped earrings


KUKU KUKU w akcji POWRÓT KSIĄŻKIAkcja edukacyjno- artystyczna realizowana przez MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej we współpracy z Projektem „Sól” oraz Antykwariatem „Skrypt”

Część pierwsza: 

warsztaty (31.03.2012, godz. 11–14)
W trakcie spotkania uczestnicy poznają różne książki artystyczne wykonane przez współczesnych artystów, a następnie sami twórczo przetworzą książki postrzegane jako nieatrakcyjne i niechciane. Współrealizatorem projektu jest jeden z krakowskich antykwariatów, który wypożyczył i udostępnił Muzeum kilkadziesiąt niechcianych i niemodnych publikacji. Stare, zapomniane książki staną się obiektem uwagi artystów i uczestników warsztatów, którzy poprzez artystyczną interwencję zbudują swoją indywidualną relację z przedmiotem. W trakcie spotkania zostaną postawione pytania o cykl życia książki, miejsca jej funkcjonowania i istotę jej relacji z osobami, które o nią dbają. Zmienione w dzieła książki wrócą do antykwariatu, gdzie można je będzie nabyć po cenie sprzed przemiany. Wstęp wolny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Chętni mogą dołączyć w czasie trwania warsztatów.

Część druga:

Wystawa książek powstałych podczas warsztatów
Książki artystyczne stworzone przez uczestników projektu będzie można oglądać do piątku (20 kwietnia) w czytelni biblioteki.

Część trzecia:

W kwietniu (dokładna data jest niespodzianką) książki powrócą do Antykwariatu „SKRYPT” gdzie można je będzie nabyć po cenie sprzed przemiany.


'Powrót książki', MOCAK from studioFILMLOVE on Vimeo.


Książki grupy kuku kuku ukryte wśród książek w antykwariacie. Nie podajemy ich tytułów, znajdźcie je sami. Kto pierwszy, ten lepszy!

wydłubane łożysko w książce przez Agatę Kus

książka ozdabiana przez Katarzynę Kukułę